Nagrzewnice niskociśnieniowe

Nagrzewnice niskociśnieniowe to alternatywny produkt dla nagrzewnic wysokociśnieniowych. Nagrzewnice niskociśnieniowe charakteryzuje uproszczona budowa pompy paliwa, a co z tego wynika niższa cena końcowa całej nagrzewnicy. Jak sama nazwa wskazuje, pompa paliwa w takiej nagrzewnicy osiąga niższe ciśnienie oleju (około 0,3 do 0,6 bar), niż w nagrzewnicy wysokociśnieniowej (10 bar).

Przeznaczenie nagrzewnic niskociśnieniowych

Nagrzewnice te najlepiej nadają się do ogrzewania pomieszczeń w których nie występują zanieczyszczenia powietrza. Pompa paliwa w tych nagrzewnicach skonstruowana jest tak że przez pompę przepływa powietrze z otoczenia nagrzewnicy, aby wytworzyć podciśnienie. To podciśnienie powoduje zassanie paliwa ze zbiornika i podanie go na dyszę, która jest przystosowana do danego modelu nagrzewnicy i ciśnienia oleju. Budowę pompy paliwowej przedstawiliśmy na poniższym zdjęciu.

nagrzewnice niskociśnieniowe - schemat budowy

Nagrzewnice niskociśnieniowe zazwyczaj występują w wersji bez odprowadzenia spalin, natomiast nasza firma oferuje również nagrzewnice z odprowadzeniem spalin.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem poświęconym nagrzewnicom wysokociśnieniowym.

Zapraszamy do  odwiedzin naszego sklepu internetowego gdzie znajdą Państwo zarówno wiele typów nagrzewnic jak i części zamiennych do nich. Oferujemy naszym klientom profesjonalną pomoc przy doborze urządzeń grzewczych oraz dobre ceny.